Klasyczne rezydencje zachwycają elegancką bryłą, nienachalnymi zdobieniami, wypielęgnowanym otoczeniem wokół domu. Chcąc, by nasz dom prezentował się doskonale, warto wybrać okna do klasycznych rezydencji. Czym wyróżnia się tego typu stolarka okienna?

Eleganckie okna do klasycznych rezydencji

Klasyczne rezydencje to coraz częstszy widok poza ścisłym centrum miasta – domy takie budowane są przede wszystkim przez osoby o doskonałym guście. W klasycznych rezydencjach wszystkie elementy powinny być do siebie dopasowane – w tym również okna. Jakie cechy powinny posiadać okna do klasycznych rezydencji?

Wybierając okna do klasycznych rezydencji, przede wszystkim zwróćmy uwagę na tworzywa – tańsze okna PCV dostaniemy praktycznie od ręki, jednak warto pamiętać, że nie są one tak eleganckie jak okna drewniane czy aluminiowe. W przypadku okien drewnianych możemy liczyć na nieco lepszą izolację akustyczną – tu jednak musimy pamiętać o konieczności konserwowania drewna. Okna do klasycznych rezydencji są elementem podnoszącym estetykę, ale też produktem, który ma zapewnić ciepło wewnątrz pomieszczeń – pamiętajmy o tym i zwracajmy baczną uwagę na parametry wybieranych okien.

Szprosy i łuki – piękna okna do klasycznych rezydencji

Chcąc wybrać nietuzinkowe okna do klasycznych rezydencji, warto zwrócić uwagę na przeszklenia ze szprosami. Szprosy to pionowe i poziome słupki, które „dzielą” okna na mniejsze okienka. Szprosy zwracają uwagę, świetnie komponują się z wnętrzami o minimalistycznej zabudowie, są chętnie wykorzystywane we wnętrzach o klasycznym designie. Szprosy mogą być naklejane lub międzyszybowe – cena będzie wynikać z wybranego rozwiązania.

Okna do klasycznych rezydencji mogą też posiadać łuki – to piękny i chętnie wykorzystywany sposób na urozmaicenie przestrzeni i fasady domu. Dobrym pomysłem może być też wykorzystanie okien witrażowych o konkretnym zabarwieniu – w ten sposób wpuszczamy do wnętrza światło o konkretnym kolorze, co niebagatelnie wpływa na estetykę otoczenia. W przypadku okien witrażowych i ornamentowych ważne jest, aby dokładnie określić oczekiwania i potrzeby.