Odpowiednia dieta, pełna witamin i składników mineralnych, jest podstawą naszego dobrego samopoczucia oraz zdrowia. Okazuje się, że nie musimy spędzać długich godzin w kuchni, aby przygotować wartościowe posiłki i dania. W czasie wiosny i lata warto wykorzystać sezonowe warzywa i owoce, aby móc cieszyć się smacznymi i zdrowymi posiłkami.

Warzywa i owoce – wykorzystaj ich potencjał!

Wiosna i lato to czas, kiedy szczególnie często powinniśmy zaglądać do warzywników i zieleniaków. Najlepsze okażą się te blisko nas, prywatne – znajdziemy w nich świeże warzywa i owoce, ale także nabiał. Kupując w takich lokalnych sklepikach nie tylko możemy mieć gwarancję świeżości danych produktów, ale też wspieramy regionalnych dostawców. Lato kojarzy nam się przede wszystkim z owocami: truskawkami, jabłkami, ale również gruszkami, borówkami. Warto zerknąć na warzywa o których być może zapomnieliśmy: kalafiory, kalarepę. Czy wiesz, że warzywa te są jadalne w całości? Liście kalarepy i kalafiora możemy dodać do zup, ale też zmielić i dodać do warzywnych koktajli. To prawdziwa bomba witaminowa!

Niezwykłe dania z prostych składników

Jakie dania przygotowywać latem? Warto sięgać po proste i niezwykle przepisy – doskonałym przykładem może być risotto z pieczarkami. Decydując się na taki przepis, pamiętajmy, że konieczne jest wykorzystanie konkretnego rodzaju ryżu – bez trudu znajdziemy go w supermarketach. Risotto z pieczarkami warto uzupełnić zielonymi dodatkami (np. pietruszką czy koperkiem) – świeże dodatki tego typu dodadzą wyjątkowego charakteru temu daniu. Ceniąc szybkie i proste dania, warto też wykorzystywać makarony i przygotowywać je ze szpinakiem, pomidorami oraz twardymi, startymi serami. Takie szybkie dania nie tylko zaspokoją głód, ale też pozwolą cieszyć się wyjątkowym smakiem!