Nie musimy wyjeżdżać daleko za miasto, by móc obcować z naturą. Przydomowy ogród czy taras sprawdza się w tej roli idealnie. Jak zaaranżować przydomowy taras? Czy meble na taras nowoczesne spełnią nasze oczekiwania? Jakie kolekcje są dzisiaj najmodniejsze?

Meble na taras nowoczesne – kolekcje rattanowe

Meble rattanowe są jednymi z najczęściej poszukiwanych – współcześnie takie meble na taras nowoczesne zachwycają nie tylko niebanalnym tworzywem, ale też wyjątkowym designem. Meble rattanowe projektowane są zgodnie z obowiązującymi trendami, dzięki czemu rewelacyjnie prezentują się w ogrodach, na tarasach, balkonach. By stworzyć meble rattanowe konieczne są pnącza egzotycznych roślin. Są one pozyskiwane z plantacji o zrównoważonym rozwoju, dzięki czemu środowisko naturalne nie jest degradowane. Warto pamiętać, że rattanowe meble na taras nowoczesne powinny być chronione w czasie jesieni i zimy przed wilgocią i osiadaniem kurzu.

Aluminiowe meble na taras nowoczesne

Meble aluminiowe idealnie wpisują się w nowoczesne trendy – są lekkie, zaprojektowane zgodnie z modą, ale też dopasowane do potrzeb konkretnych użytkowników. Meble na taras nowoczesne tego typu to przede wszystkim lekkie fotele i leżanki, których wypełnienie tworzy elastyczna i trwała siatka polietylenowa. Meble aluminiowe doskonale sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych. Szeroki wybór elementów w kolekcjach pozwoli na znalezienie produktów dopasowanych do konkretnych potrzeb.

Technorattanowe meble na taras nowoczesne

Nie ma dzisiaj bardziej popularnych kompletów mebli, niż meble technorattanowe. Kolekcje technorattanowe obejmują szeroki zakres produktów: sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele i krzesła, stoły i stoliki, ale też donice czy kosze ogrodowe. Meble wykonane z technorattanu odznaczają się wysoką estetyką, odpornością na uszkodzenia. Nowoczesne meble technorattanowe idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie ogrodu czy tarasu.