Solidne zabezpieczenie głowy podczas jazdy konno jest gwarancją bezpieczeństwa. Starannie dopasowany kask na konia zabezpieczy najbardziej wrażliwą i podatną na uszkodzenia podczas upadku część ciała – czaszkę. Czym kierować się podczas wybierania kasku? Sprawdź nasze rady!

Kask na konia: podstawowe informacje

Kask na konia powinien być lekki, a jednocześnie wytrzymały. Obecnie większość producentów oferuje modele wykonane z poliwęglanu – nowoczesnego materiału spełniającego wszystkie wymagania. Wytrzymała, a zarazem nieobciążająca głowy skorupa pokrywana jest od wewnątrz miękką gąbką, która rozprasza siłę powstającą przy upadku, zwiększa stabilność kasku i pochłania pot. Gąbki zazwyczaj są wymienne i można prać je w pralce. Nos chroniony jest przez niewielki daszek wykonany z bardziej elastycznego tworzywa. Przegrzewaniu się głowy zapobiegają systemy wentylacyjne.

Staranne dopasowanie

Kask na konia będzie dobrze spełniał swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie starannie dopasowany. Na półkach specjalistycznych sklepów znajdziesz szeroki wybór modeli dla dorosłych i dzieci w rozmiarach S, M oraz L. Dzięki specjalnym pokrętłom regulacyjnym i kilkustopniowemu zapięciu możesz idealnie dopasować nakrycie, aby nie zsuwało się, było w pełni stabilne i nie opadało na oczy w trakcie aktywności fizycznej.

Sprawdzone rozwiązania 

Produkty czołowych marek specjalizujących się w produkcji kasków różnego typu są poddawane rygorystycznym kontrolom jakości. Najlepszym potwierdzeniem standardu wstępnie wybranego modelu są atesty i certyfikaty. Wysokiej jakości kask, który jest w stanie zabezpieczyć Cię przed groźnym urazem głowy, będzie spełniał rygorystyczne normy CE VG1 01.040 2014-12 oraz SEI ASTM F1163-15.