Trachycarpus fortunei to roślina, która wciąż zyskuje na popularności w Polsce. Warto zapoznać się z jej charakterystyką, a także dowiedzieć nieco więcej na temat jej uprawy.

Charakterystyka trachycarpus fortunei

Trachycarpus fortunei inaczej nazywany jest również Szorstkowcem Fortunego. Jest to gatunek roślin, które należą do rodziny palm. Roślina uznawana jest za jedną z najbardziej mrozoodpornych palm na całym świecie, dlatego bardzo chętnie uprawiana jest również w mniej sprzyjających klimatach. W swoim środowisku może osiągnąć nawet piętnaście metrów wysokości. Roślina w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności w Europie i jest na jej terenie chętnie sadzona z uwagi na swoje korzystne walory przyrodnicze oraz efektowny wygląd.

Sadzenie trachycarpus fortunei

Trachycarpus fortunei to roślina, która może być zasadzona w dość zróżnicowanych glebach. Jednak powinny się one charakteryzować neutralnym pH, które wynosi od 5,5 do 6,5. Palmę można zasadzić w zwykłej ziemi ogrodowej lub uniwersalnej, jednak nie powinna być ona zbyt zbita. W przypadku takich problemów można ją wymieszać z piaskiem lub żwirem, aby rozluźnić jej strukturę. Natomiast jeśli roślina ma rosnąć w donicy, to warto wykorzystać specjalną ziemię dla palm, która idealnie sprawdzi się w celu jej sadzenia.

Pielęgnacja trachycarpus fortunei

Szorstkowiec Fortunego powinien być w odpowiedni sposób podlewany oraz nawożony. Podlewanie rośliny powinno być wykonywane w sposób regularny. Warto sprawdzać stan ziemi, w której rośnie roślina. Jeśli będzie ona nadmiernie przesuszona to warto ją podlać. Nawożenie trachycarpus fortunei może się odbywać z wykorzystaniem specjalnego nawozu dla palm. Na pewno będzie to optymalne rozwiązanie w sytuacji posiadania tego typu rośliny.

Zimowanie trachycarpus fortunei

Kolejnym istotnym aspektem pielęgnacji trachycarpus fortunei jest zimowanie tej rośliny. Mimo że palma jest dość odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne to warto ją w odpowiedni sposób zabezpieczyć w sytuacji pojawienia się mrozów. Dotyczy to temperatury poniżej pięciu stopni Celsjusza. W tym przypadku najlepiej zwinąć liście palmy, a następnie zabezpieczyć je materiałem ochronnym, takim jak agrowłóknina. Dzięki temu liście rośliny będą w odpowiedni sposób chronione i nie przemarzną nawet podczas mrozów na zewnątrz. Warto takie działania uwzględnić podczas zabiegów pielęgnacyjnych trachycarpus fortunei.

Więcej informacji znajdziesz na stronie trachycarpus fortunei.