Ochrona przed słońcem w czasie letniego wypoczynku jest kluczowa dla naszego komfortu oraz zdrowia – powtarzają lekarze. Szukając sposobów na zacienienie naszego trasu warto rozważyć rozwiązanie, jakim jest wiata tarasowa. Nowoczesna wiata nie tylko skutecznie ochroni nas przed słońcem, ale również podniesie estetykę otoczenia i miejsca wypoczynkowego. 

Wiata tarasowa – nowoczesna pergola

Zadaszenie tarasu to idealny sposób na to, aby znacząco podnieść poziom naszego komfortu – przekonują projektanci mebli i dodatków ogrodowych. Nowoczesna wiata tarasowa to propozycja dla osób, które nie tylko chcą schronić się w cieniu, ale również zmienić estetykę tarasu. Wiata tarasowa zaprojektowana jest w taki sposób, aby skutecznie poprawiać nasz komfort – została ona wykonana z wysokiej jakości materiałów zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i wilgocią. Konstrukcja stworzona jest z elementów modułowych aluminiowych – elementy te malowane są proszkowo, przez co są zabezpieczone przed korozją. Konstrukcja nie odkształca się, posiada również zintegrowaną rynnę dachową, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej. 

Dach wiaty tworzą aluminiowe listwy, które obracane są wokół ich osi – to my decydujemy o tym, w jakiej pozycji znajdują się listwy. Chcąc całkowicie zacienić miejsce wypoczynkowe po prostu zamykamy dach – warto wiedzieć, że struktura ta nie nagrzewa się, więc możemy wypoczywać w komfortowym cieniu. 

Meble tarasowe pod wiatą tarasową

Meble tarasowe wybierzmy zgodnie z naszymi potrzebami: projektanci zaproponują nam zarówno komplety wypoczynkowe, jak i kawowe czy obiadowe. W przypadku tych pierwszych największym zainteresowaniem cieszą się sofy technorattanowe oraz niskie stoliki kawowe. Komplet taki możemy uzupełnić wygodnym fotelem.