Wygodne meble tarasowe czy ogrodowe to podstawa do udanej aranżacji przestrzeni wypoczynkowej – przekonują producenci i topowi designerzy. Dzisiaj w sklepach z meblami ogrodowymi znajdziemy szeroki wybór nowoczesnych mebli ogrodowych, w tym przede wszystkim, meble takie jak fotel na taras Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

W poszukiwaniu wygody – idealny fotel na taras

Decydując się na zakup mebli takich jak fotel na taras przede wszystkim zwracamy uwagę na wygląd i estetykę, kolejno cenę. Znacznie mniej uwagi poświęcamy trwałości i materiałom – to spory błąd. Istotne jest to, aby mebel był wykonany z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia czy ścieranie – w ten sposób oprze się on zmiennym warunkom atmosferycznym. Fotel na taras może być wykonany z technorattanu – to dzisiaj jedno z najchętniej kupowanych rozwiązań.

Meble technorattanowe to świetne rozwiązanie, kiedy szukamy mebli trwałych, dopasowanych od naszych potrzeb i eleganckich. Kolekcje technorattanowe są bardzo rozbudowane – znajdziemy w nich nie tylko fotel na taras, ale również sofy narożne, leżanki ogrodowe, wiszące fotele, komplety kawowe. Uzupełnieniem oferty producentów są donice technorattanowe, jak również elementy takie jak skrzynie ogrodowe. 

Jak zbudowany jest fotel na taras z technorattanu?

Fotel na taras wykonany z tworzywa technorattanowego oparty jest na aluminiowym stelażu malowanym proszkowo. Taki stelaż jest nie tylko zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy, ale też jest bardzo lekki, co przekłada się na łatwe podnoszenie czy przenoszenie. Wierzch mebla tego typu tworzy plecionka technorattanowa – jest to materiał do złudzenia przypominający naturalny rattan, który nie chłonie wilgoci, doskonale sprawdza się w polskich warunkach atmosferycznych.