Chcąc zapewnić sobie komfort w czasie wypoczynku blisko domu warto zastanowić się, jakie meble wypoczynkowe na taras okażą się najlepsze. Producenci proponują nam dzisiaj wiele interesujących rozwiązań, które zaskoczą nas nie tylko świetnymi parametrami technicznymi, ale i doskonałym wyglądem. Jakie meble wybrać, aby cieszyć się komfortem? Na co zwracać uwagę?

Meble wypoczynkowe na taras wykonane z technorattanu

Bez wątpienia jednymi z najchętniej kupowanych mebli ogrodowych są dzisiaj technorattanowe meble wypoczynkowe na taras. Meble takie cenione są przede wszystkim za ich wysoką odporność na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Istotne jest to, że dzisiaj producenci proponują nam meble wypoczynkowe na taras zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami – oznacza to, że meble będą nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również piękną ozdobą!

Meble technorattanowe skonstruowane są w taki sposób, aby ich codzienne użytkowanie było przyjemnością. Wierzch tworzy plecionka technorattanowa o nieporowatej strukturze, która nie chłonie brudu, przez co jej czyszczenie nie sprawia problemów. Meble wypoczynkowe na taras tego typu są zabezpieczone przed promieniowaniem słonecznym – nawet po wielu latach użytkowania meble takie nie tracą swojego żywego koloru. Stelaż mebla tworzony jest z lekkiego aluminium – poprzez malowanie proszkowe stelaż zabezpiecza się przed wilgocią i rdzą. Niska waga aluminium przekłada się na łatwość w podnoszeniu czy przenoszeniu mebla. 

Jak chronić meble wypoczynkowe na taras?

Decydując się na nowe meble wypoczynkowe na taras warto zastanowić się, w jaki sposób skutecznie chronić je w okresie jesieni i zimy. Rekomendowanym rozwiązaniem są pokrowce ogrodowe, których zadaniem jest ograniczenie osadzania kurzu i brudu, ochrona przed silniejszymi podmuchami wiatru. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstych splotach.