Nie tylko spodnie do jazdy konnej powinny interesować młodych jeźdźców. Warto dokładnie sprawdzić, w co należy się ubrać na trening, aby odczuwać wygodę i komfort. W taki sposób, aby jazda konna stała się niezwykłą przygodą, której nikt nie zapomni na długi czas.

Kompletne ubranie dla jeźdźca

Tak, łatwo powiedzieć, że potrzebne będą spodnie do jazdy konnej, ale przecież jest wiele różnych rodzai. Podobnie jest z butami. Czas więc przybliżyć sobie niektóre informacje, które przydadzą się osobom rozpoczynającym przygodę z jazdą konną. Wróćmy w pierwszej kolejności do butów – płaska i twarda podeszwa to konieczność. Do tego delikatny obcas. Skórzane są najbardziej solidne. Chociaż na sam początek można zdecydować się na nieco tańszy, mniej wymagający model butów, który ma zapewnić stabilność w siodle. 

Wygodne spodnie do jazdy konnej i inne elementy garderoby

Na konia przydadzą się również:

  • spodnie bez szwów, przylegające do ciała, nie krępujące ruchów, chroniące przed otarciami,
  • czapsy – jeżeli na jazdę konną wybieramy niskie buty,
  • toczek z zapięciem pod szyją lub kask jeździecki,
  • rękawiczki skórzane lub typowe jeździeckie – zawsze należy dopasować je indywidualnie, zgodnie ze swoimi potrzebami.

Długie spodnie są obowiązkiem – niezależnie od tego z jaką porą roku mamy do czynienia. Inne elementy zależne są od pory roku i miejsca, gdzie będzie odbywać się trening/przejażdżka konna. Niektóre osoby decydują się bowiem na zakup dodatkowej, specjalnej kurtki, dedykowanej do jazdy na koniu.