Znaczna część osób planujących kupno samochodu decyduje się na zakup modelu zza zachodniej granicy. Niemieckie samochody są uważane za solidne, zadbane i niezawodne. Ty również planujesz sprowadzić samochód z Niemiec? Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim sfinalizujesz transakcję!

Samochód z Niemiec z zaufanego źródła

Planujesz sprowadzić samochód z Niemiec? Pamiętaj o tym, że za granicą również mogą trafić się nieuczciwi sprzedawcy. Jeśli chcesz, żeby kupno używanego wozu było dobrą inwestycją, korzystaj jedynie z rzetelnych salonów samochodów używanych. Wystrzegaj się  natomiast prowizorycznych komisów oferujących często auta z bogatą historią. Wstępnie wybrany model sprawdź z zaufaną osobą (najlepiej mechanikiem) mającą dużą wiedzę z zakresu motoryzacji.

Sprawdź przebieg

Mimo niezgodności z prawem, cofanie liczników jest wciąż popularnym sposobem na zawyżenie wartości pojazdu. Zanim zdecydujesz się na model z zaskakująco niewielką liczbą przejechanych kilometrów, sprawdź licznik na własną rękę. Nie jest to skomplikowane – aby dowiedzieć się, czy sprzedawca jest z Tobą szczery, wystarczy spisać numer rejestracyjny pojazdu, numer VIN i datę pierwszej rejestracji samochodu. Po wpisaniu danych na stronie historiapojazdu.gov.pl otrzymasz dostęp do najważniejszych informacji na temat konkretnego auta.

Transport z Niemiec do Polski

Aby przetransportować świeży nabytek, po dokonaniu transakcji  udaj się do niemieckiego wydziału komunikacji z kompletem niezbędnych dokumentów – Zulassungsbescheinigung I (odpowiednikiem polskiego dowodu rejestracyjnego), Zulassungsbescheinigung II (odpowiednikiem karty pojazdu) oraz umową kupna-sprzedaży. Ostatnim krokiem będzie wyrobienie tymczasowych tablic rejestracyjnych oraz wykupienie krótkoterminowego ubezpieczenia.