Wystający brzuch, grube uda, wiszące ramiona – to niedoskonałości sylwetki, które często przysparzają kompleksów. W miejscach tych gromadzi się oporna tkanka tłuszczowa, której bardzo trudno jest pozbyć się przy pomocy samych ćwiczeń. Warto sobie nieco pomóc, korzystając ze sprawdzonych zabiegów modelowania ciała. Poznaj 5 skutecznych terapii polecanych przez ekspertów medycyny estetycznej.

Zabiegi modelowania ciała – dlaczego warto?

Nowoczesne metody modelowania ciała mają na celu poprawę wyglądu sylwetki w obszarach, z którymi nie radzą sobie ćwiczenia. Wiedzą o tym nawet osoby o prawidłowej masie ciała. Cellulit na udach czy nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu – z tymi mankamentami są w stanie poradzić sobie procedury z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi modelowania sylwetki dobierane są w zależności od potrzeb pacjenta. Mogą one pomóc w:

 • usunięciu opornej tkanki tłuszczowej, zwłaszcza takiej, która odkłada się tylko w określonych miejscach (jest to tzw. miejscowa otyłość);
 • ujędrnieniu wiotkiej skóry;
 • redukcji cellulitu;
 • pobudzeniu usuwania tkanki tłuszczowej przez organizm;
 • zmniejszeniu obwodów ciała;
 • wzmocnieniu mięśni.

Zaletą zabiegów modelowania ciała jest ich niska inwazyjność. Działają one przez powłoki skórne bez uszkadzania naskórka, dzięki czemu nie wymagają rekonwalescencji. Pobudzają naturalne procesy w organizmie, więc wymagają nieco czasu, aby doprowadzić do pożądanych efektów, ale w połączeniu ze zdrowym trybem życia, prowadzą do długotrwałej poprawy wyglądu. Poniżej przedstawiamy 5 sprawdzonych zabiegów modelowania ciała polecanych przez ekspertów z Kliniki Ambroziak Dermatologia Estetyczna: Warszawa.

TOP 5 zabiegów modelowania ciała

 1. Drenaż podciśnieniowy – zabieg ten opiera się na masażu mechanicznym specjalną głowicą. Stanowi połączenie podciśnienia z pracą lasera i światła LED. Terapia jest komfortowa dla pacjenta i wspomaga usuwanie tkanki tłuszczowej oraz cellulitu na różnych obszarach ciała.
 2. Kriolipoliza – innowacyjna metoda, polegająca na zamrożeniu komórek tkanki tłuszczowej bez naruszania skóry, nerwów i mięśni. Jedna sesja jest w stanie doprowadzić do utraty nawet 40% tkanki tłuszczowej z danego obszaru.
 3. Zabieg HIFU – polega na zastosowaniu zogniskowanych ultradźwięków, które oddziałują na wybrany obszar skóry, doprowadzając do niewielkich uszkodzeń w głębokich warstwach. Dochodzi do intensywnego pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny, czego efektem jest poprawa napięcia skóry.
 4. Fala uderzeniowa – skuteczna metoda redukcji cellulitu w każdym stadium zaawansowania. Fala uderzeniowa podnosi ciśnienie wewnątrz tkanki i powoduje „rozerwanie” podskórnych komórek tłuszczowych odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu.
 5. Elektrostymulacja mięśni – doskonały sposób na wspomaganie efektów treningów. Precyzyjnie dobrane impulsy elektryczne stymulują te mięśnie, które wymagają wzmocnienia. Zabieg działa szybciej i intensywniej niż tradycyjny trening.

Dokąd udać się na zabiegi wyszczuplające?

Z nowoczesnych zabiegów modelowania ciała można skorzystać w dobrych klinikach medycyny estetycznej. Odwiedź www.findbeauty.expert.com, żeby zapoznać się z listą polecanych miejsc w całej Polsce. Jakie są zalety wykonywania zabiegów w takich miejscach? Przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa i skuteczności terapii. Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów – kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej. Przed użyciem każdego urządzenia odbywa się konsultacja, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zastosowania danej technologii.