Oryginalne meble ogrodowe to dzisiaj przede wszystkim komplety tworzone z technorattanu. Materiał ten znany jest w Polsce od dawna, jednak dopiero w ostatnich latach projektanci zaproponowali nam zupełnie nową jakość i styl tych mebli. Jednym z najchętniej kupowanych elementów kolekcji jest sofa na taras. Wygodna sofa może zostać uzupełniona fotelami czy też szerokim stolikiem kawowym. 

Sofa na taras – wygodny mebel wypoczynkowy

Sofa na taras nie bez powodu jest jednym z częściej wybieranych mebli. Jest to niezwykle funkcjonalny element wyposażenia, który pozwoli na wygodny wypoczynek kilku sposobom lub też możliwość drzemki blisko natury. Technorattanowa sofa na taras jest jednym z elementów licznych kolekcji – możemy ją zestawić z fotelami, leżankami ogrodowymi, stolikami kawowymi. Szeroki wybór kolorów technorattanu pozwoli na wybranie opcji, która najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Sofa na taras wraz z innymi meblami powinna znaleźć się w cieniu obszernego parasola ogrodowego – w ten sposób zapewnimy sobie nie tylko wygodę, ale również ochronę przed promieniowaniem słonecznym. 

Sofa na taras – konstrukcja oparta na trwałych materiałach

Wysoka popularność mebli takich jak sofa na taras wynika przede wszystkim z ich budowy – dzięki zastosowanym materiałom meble takie są niezwykle trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Konstrukcja sofy na taras oparta jest na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Materiał ten jest zabezpieczony przed wilgocią, pojawianiem się ognisk korozji. Niska waga aluminium wpływa na końcową wagę samego mebla. Okrycie sofy tworzy plecionka technorattanowa, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Tworzywo to zabezpieczone jest przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, jak również przed płowieniem.