Bryczesy do jazdy konnej to jeden z obowiązkowych elementów dla osób trenujących jazdę konną. Nie są to spodnie, które nosimy na co dzień, dlatego warto poświęcić odpowiednio dużo uwagi na dopasowanie odpowiedniego modelu spodni.

Bryczesy z syntetycznym lejem

Przez bardzo długi czas na rynku obecne były bryczesy, których lej (całościowy lub kolanowy) wykonany był z materiału syntetycznego. Skoro nie było żadnych innych spodni na rynku, to jeźdźcy byli zmuszeni do ich użytkowania. Przy czym szybko wyszło, że tego rodzaju spodnie z takim wykończeniem, nie było dobre, ponieważ nie zapewniały takiej wygody i komfortu jazdy. Skóra syntetyczna była sztywna, co jeźdźcy szybko zaczęli odczuwać po założeniu spodni. Do tego, po wielokrotnym praniu okazało się, że leje w spodniach były bardzo słabe i nie były one w stanie wytrzymać tak długo, jak sam materiał z którego spodnie zostały wykonane.

Bryczesy HKM z lejem silikonowym

Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiły się nowoczesne bryczesy HKM z lejem silikonowym, których zadaniem było m.in.lepsze dopasowanie do sylwetki. W szczególności, dużą uwagę zwracają na to panie, które doceniają estetykę wykonania takich spodni. Lej silikonowy jest o tyle dobry, że stanowi on dobre połączenie z materiałem spodni, dzięki czemu gwarantuje to również ich solidną trwałość – chociażby, jeżeli weźmie się pod uwagę wielokrotne pranie. Pojawienie się takich spodni z lejem silikonowym sprawiło, że bryczesy ze skóry syntetycznej zostały wycofane z masowej produkcji.