Technorattan, metal, tworzywo sztuczne, drewno… Nie wiesz, jaki stół na taras sprawdzi się w Twoim ogrodzie najlepiej? Wszystkim osobom szukającym wysokiej jakości, efektownego wyposażenia na taras, balkon, do ogrodu zimowego czy altany przedstawiamy hit ostatnich sezonów – stoły tekowe! Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

Tekowy stół na taras – dlaczego warto?

Stół na taras zbudowany z drewna tekowego zawiera w sobie wszystko, czego możesz oczekiwać od wyposażenia outdoorowego – naturalne, ciepłe wykończenie współgrające z zielenią, funkcjonalność, odporność na czynniki zewnętrzne. Egzotyczna teczyna, w odróżnieniu od europejskich odmian drzew, zawiera w swoim składzie dużą ilość kwasu krzemowego i substancji oleistych. Dzięki nim meble są twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe. Możesz mieć pewność, że nowy stół nie będzie tracił koloru, pękał ani wypaczał się pod wpływem kontaktu z wysoką i niską temperaturą, wilgocią, promieniowaniem UV, a nawet ostrymi środkami chemicznymi.

Jak pielęgnować tekowy stół na taras? 

Stół na taras wykonany z egzotycznej teczyny będzie w nienagannym stanie służył Tobie i domownikom przed długie lata, jeśli poświęcisz mu odrobinę uwagi. Pielęgnacja wyrobów z egzotycznej teczyny nie jest skomplikowana – ogranicza się przede wszystkim do regularnego olejowania ich powierzchni specjalistycznym, bezbarwnym preparatem. Zabieg olejowania należy przeprowadzać raz w roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu. W okresie jesienno-zimowym należy przenieść stół w suche i przewiewne miejsce. 

Stoły z drewna tekowego i meble rattanowe – Vimine dla Twojego ogrodu

Nowy stół tekowy pełnię swoich możliwości odkryje, kiedy zestawisz go z lekkimi, designerskimi krzesłami rattanowymi. Inspiracji do stworzenia atrakcyjnej strefy wypoczynkowej przed domem szukaj w katalogu cenionej marki Vimine! Co ważne, drewniane stoły i meble rattanowe Vimine produkowane są ręcznie z ekologicznych surowców.

https://szczecinek.com/artykul/czy-kalkulator-oc-bez/1369495 https://www.zyciepw.pl/przygotowanie-auta-do-zimy-o-czym-pamietac https://www.nowiny.pl/wiadomosci/217039-co-z-ubezpieczeniem-oc-po-sprzedazy-samochodu.html