Przygotowując się na narodziny dziecka warto wcześniej przemyśleć, co trzeba będzie kupić. Niezbędna oczywiście jest odpowiednia odzież, a jej wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od pory roku narodzin dziecka. Przyjrzyjmy się, jakie ubranka dla niemowląt są niezbędne na wiosnę, lato, jesień oraz zimę.

Lista rodzajów ciuszków dla małych dzieci jest naprawdę duża. Każdy z nich może się przydać. Jednak niemowlęta rosną bardzo szybko, więc nie warto kupować na zapas ubrań na inną pogodę, by móc je chociaż raz wykorzystać.

Wiosna

W tę porę roku pogoda może się najbardziej zmieniać. Jednego dnia występuje słońce, a kolejnego może pojawić się chłodniejszy wiatr czy deszcz. Z tego powodu szafa bobasa musi być najbardziej zróżnicowana.

Na pewno niezbędne są body z krótkim rękawem oraz pajacyk z długimi nogawkami. Konieczna jest również czapeczka na możliwy wiatr. Przydatne mogą się okazać też dresy i lekka kurteczka. Kombinezony nie powinny być zbyt grube, lecz wykonane na przykład z polaru.

Lato

Upały są ciężkie dla wszystkich. Maluszek też je odczuwa, więc należy pamiętać o założeniu mu lżejszych i przewiewnych ubrań, najlepiej bawełnianych. Przy przegrzaniu na delikatnej skórze dziecka mogą pojawić się dokuczliwe podrażnienia.

Latem warto wybrać body bez rękawków. Do okrywania dziecka w gorące dni lepiej wybrać bawełniane pieluszki oraz pozostawiać go bez pieluchy na podkładzie higienicznym.

Jesień

Wraz z początkiem chłodniejszych dni trzeba wybrać grubsze ubranka dla niemowląt. Podstawą są cieplejsze kombinezony oraz bluzki i body z długim rękawem. Warto sięgnąć też po polarowe dresy czy ocieplane spodenki. Można również postawić na rajstopki zakładane pod spodnie czy kombinezony.

Nie należy zapominać o czapeczce i szaliku. Podczas spaceru przydatny może okazać się też cieplejszy koc do okrycia dziecka. Przed wyjściem na zewnątrz warto sprawdzić temperaturę i ubrać dziecka o jedną warstwę więcej niż siebie samego lub zabrać ze sobą dodatkowe okrycie do wózka.

Zima

Najchłodniejsze miesiące w roku wymagają zakupu najgrubszych ubrań. Można zdecydować się na komplet jesienny i uzupełnienie go jednoczęściowym, ciepłym kombinezonem. To on ma za zadanie ochronić niemowlę przed zimnym powietrzem i ewentualnym wiatrem.

Konieczne są zimowe czapki, które dokładnie osłonią uszu oraz czoło, a także ciepłe rękawiczki z jednym palcem. Dobrym rozwiązaniem może być śpiwór do wózka, który dokładnie okryje dziecko i nie będzie zmieniał swojego położenia w wózku podczas ruchu dziecka.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.