Złomowanie samochodu to naturalny etap dla wszystkich posiadaczy aut. Warto pamiętać, że możliwe jest wypowiedzenie OC po złomowaniu. W jaki sposób odzyskać nadpłacone pieniądze za ubezpieczenie? Zapraszamy do lektury!

Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu jest możliwe?

Złomowanie samochodu może być efektem różnych zdarzeń – najczęściej ma to miejsce, kiedy uszkodzony po wypadku samochód nie nadaje się do naprawy i lepszym rozwiązaniem jest jego całkowita likwidacja. Inną sytuacją, kiedy złomowanie ma sens, to stwierdzenie, że dalsze naprawy samochodu nie mają sensu. Sytuacja taka ma miejsce w przypadku starszych, wyeksploatowanych samochodów, których naprawy przewyższają faktyczną wartość auta. W przypadku starszych samochodów złomowanie może być najrozsądniejszą opcją – starsze samochody generalnie są droższe w utrzymaniu. Warto też pamiętać, że samo złomowanie niejako się opłaca, bo do kieszeni posiadacza „wpada” kilkaset złotych (ma to miejsce, kiedy złomowanie odbywa się w sposób legalny). Co z OC? Czy wypowiedzenie OC po złomowaniu ma sens?

Jak złożyć wypowiedzenie OC po złomowaniu samochodu?

Aby złożyć wypowiedzenie OC po złomowaniu samochodu konieczne jest udanie się do ubezpieczyciela z odpowiednim pismem. Na dokumencie powinny znajdować się informacje takie jak: nazwa i adres towarzystwa ubezpieczeniowego, numer polisy, której dotyczy pismo, dane osoby wypowiadającej umowę (imię, nazwisko, PESEL), dane pojazdu, dane samochodu. Do takiego pisma dołączony musi być dokument potwierdzający wyrejestrowanie samochodu, nierzadko też potwierdzenie ze stacji zajmującej się kasacją. Bardzo ważne jest, aby złomowania dokonać w legalnie działającej stacji demontażu. Tylko wtedy można mieć pewność, że odzyskamy pieniądze z OC.