Specjalistyczna odzież medyczna – jak sama nazwa wskazuje – dostępna jest dla wszystkich osób związanych z branżą medyczną, a także branżą beauty. Jakie ona musi spełniać cechy? Kto musi ją obowiązkowo zakładać?

Ubrania od amerykańskiej marki Iguanamed

Amerykańska marka Iguanamed w swojej ofercie posiada odzież medyczną, którą mogą zamówić pracownicy publicznego sektora zdrowia, jak również prywatnego. Warto sprawdzić ich ofertę, ponieważ mogą z niej skorzystać pracownicy szpitali, pogotowia, laboratoriów, przychodni, aptek, czy też prywatnych gabinetów medycznych. Osoby pracujące w takich miejscach pracy są zobowiązane do tego, aby nosić obowiązkową odzież medyczną. Dodatkowo należałoby wspomnieć również o pracownikach sanepidu. Niektóre osoby pracujące w tej instytucji, na poszczególnych stanowiskach pracy, również zobowiązane są do noszenia tego typu odzieży.

Odzież medyczna a obowiązujące normy

Warto również nadmienić, że odzież medyczna musi spełniać określone normy. W szczególności, że w wielu przypadkach chodzi o zachowanie higieny stanowiska pracy. Czy można samodzielnie zamówić odzież medyczną dla siebie? Tak, ale to po stronie pracodawcy leży obowiązek zapewnienia odpowiednich ubrań. W szczególności, jeżeli chodzi o pracę w takich właśnie niebezpiecznych warunkach, jak np. sala szpitalna. Warto na samym końcu nadmienić, że odzież, która nie będzie zgodna z obowiązującymi rozporządzeniami medycznymi, jak również normami, nie powinna nawet znajdować się w obrocie handlowym.