Świeże powietrze i słońce to najlepsza recepta na poprawę nastroju – mając do dyspozycji taras czy ogród warto pomyśleć o jego odpowiedniej aranżacji. Obecnie wybór mebli ogrodowych jest praktycznie nieograniczony – myśląc o klasycznych meblach najlepsza okaże się kanapa ogrodowa. Jaki model wybrać? Co proponują topowi producenci?

Kanapa ogrodowa technorattanowa – nowoczesny mebel w ogrodzie

Komplety technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – przekonują pracownicy sklepu gardenspace.pl. Nie powinno to dziwić – meble takie są trwałe, zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi. Kanapa ogrodowa z technorattanu to mebel chętnie wybierany zarówno w kompletach z fotelami, jak i samodzielny mebel, do którego wystarczy dodać stolik kawowy. Obszerne kanapy technorattanowe pomieszczą kilka osób, pozwolą też na wygodny odpoczynek w pozycji horyzontalnej. Meble technorattanowe zaskakują wyglądem: doskonale sprawdzają się one zarówno w aranżacjach skandynawskich, jak i nowoczesnych. Atutem są tu materiały: stelaże tworzone są z wysokiej jakości aluminium, które dodatkowo malowane jest proszkowo. Wierzch mebla to plecionka technorattanowa, której nieporowata struktura nie wchłania brudu czy wilgoci. 

Modułowa kanapa ogrodowa

Kanapa ogrodowa może być również doskonałym przykładem przenikania się designu oraz funkcjonalności. Modułowa kanapa ogrodowa to produkt idealny dla osób kreatywnych – meble takie to kolekcje składające się z kilku elementów, które w zależności od potrzeb możemy wykorzystywać osobno lub też łączyć ze sobą. Konstrukcje modułowe mogą być oparte zarówno na stelażach aluminiowych, jak i stelażach z naturalnego, twardego drewna. Ich wierzch pokrywają miękkie poduszki i siedziska.