Warning: The magic method Bunyad_Demo_Import::__wakeup() must have public visibility in /home/u312109734/domains/ccf-cccv.org/public_html/wp-content/plugins/bunyad-demo-import/inc/class-ocdi-main.php on line 352
Palma w domu - jaką wybrać? - Serwis informacyjny

Palmy umiejscowione w holu apartamentowca czy biurowca zachwycają swoim nietuzinkowym wyglądem. Mają przyciągać wzrok i tworzyć egzotyczny klimat. Nic więc dziwnego, że są najbardziej popularną rośliną doniczkową spotykaną także w mieszkaniach. Jakie odmiany będą pasować do poszczególnych wnętrz?

Pielęgnacja palm w warunkach domowych

Rośliny te nie są trudne w utrzymaniu pod warunkiem, że będzie się pamiętało o kilku ważnych zasadach pielęgnacji. Rośliny te są szczególnie wrażliwe na zawilgocenie w porze zimowej. Jest to okres, w którym trzeba monitorować, czy gleba nie jest za mokra przy kolejnym podlewaniu. W tym czasie nie jest także wskazane nawożenie ziemi żadnymi preparatami.

Okres letni to czas największego wzrostu rośliny. Wzmożone nasłonecznienie wymaga stałego nawadniania rośliny i użyźniania gleby. Trzeba także pamiętać, że palm nie wolno przycinać ani skracać, gdyż może to doprowadzić do jej obumarcia.

Palmy do małych i zacienionych wnętrz

Niskie rośliny palmowe są idealnym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń. Mogą wspaniale wzbogacać przestrzeń łazienkową, jak i widny przedpokój. Tam, gdzie docierają tylko poranne promienie słoneczne, doskonale sprawdzi się np. chamaedorea elegans, która posiada bardzo reprezentacyjne ulistnienie w formie pióropusza. Jest palmą charakteryzującą się wolnym wzrostem i jest łatwa w uprawie.

Powolny i niski wzrost ma także palma areka, która lubi lekko zacienione miejsca.

Rośliny tropikalne do dużego salonu

Domowa przestrzeń wypełniona rozłożystymi palmami ma stanowić zielony azyl, który będzie się kojarzył z tropikalną podróżą. Dlatego tak popularnym wystrojem wnętrz stała się naturalna roślinność, która swoimi rozmiarami i efektownym wyglądem urozmaica każde duże wnętrze. W salonie czy sypialni o pokaźnych rozmiarach może ciekawie się prezentować daktylowiec kanaryjski, który ma egzotyczny i okazały wygląd. Pierzaste ulistnienie będzie ładnie ozdabiać każdy słoneczny kąt w domu i z powodzeniem będzie się nadawać na taras. Widowiskową dekoracją wnętrz jest także palma kokosowa, która przykuwa wzrok wyrastającymi z orzecha zielonymi pędami.

Palmy do słonecznych i widnych pokoi

Pomieszczenia o dużym nasłonecznieniu w tym także balkony, też mogą być zagospodarowane przez tropikalne rośliny. Mimo że wiele odmian nie lubi bezpośredniego dostępu do promieni słonecznych, to można wybierać spośród licznych innych rodzajów. Takie warunki wzrostu będą najkorzystniejsze dla m.in. waszyngtonii czy szorstkowca Fortunego. Te rośliny palmowe wymagają kilkugodzinnego nasłonecznienia w ciągu dnia i jasnego stanowiska.

Więcej informacji znajdziesz na stronie palmy.

naacotruck.com va-24.pl m.org