Każdy kaletnik wie, że skóra jest wyjątkowym materiałem, na który trzeba zwracać szczególną uwagę. Przede wszystkim jej wykończenie i odpowiednie przygotowanie do tworzenia kaletniczych projektów jest tak ważne. Właśnie dlatego spora ilość kaletników wyposaża się w odpowiednie narzędzia do wykończenia skóry. Również chemia i preparaty do skóry stoją na wysokim poziomie. Przykładem jest tokonole, któremu warto poświęcić nieco więcej czasu!

Tokonole – garść przydatnych informacji

 

Tokonole jest bardzo ważnym elementem podczas szlifowania krawędzi skórnej. Dzięki swoim indywidualnym właściwościom polerowanie i ochranianie skóry przebiega bardzo sprawnie. W konsystencji jest lekko lepką pastą/kremem, którą rozprowadza się po danej powierzchni skóry. Ze względu na swoje właściwości może być aplikowane zarówno na boczne krawędzie jak i wierzchnią powierzchnię skóry zwaną mizdrą.

Najważniejszymi atutami jakie gwarantuje zastosowanie tokonole jest oczywiście piękne wypolerowanie powierzchni skóry, z której będzie tworzyć się określone projekty. Jednak oprócz aspektu wizualnego, który jest bardzo ważny warto również zwrócić uwagę na poprawę parametrów wytrzymałościowych i praktycznych. Po zastosowaniu tokonole skóra nie strzępi się w trakcie wykonywania projektu jak i późniejszego go użytkowania. Oznacza to, że sama praca jest o wiele bezpieczniejsza i przyjemniejsza po zastosowaniu tokonole. Dodatkowo wykonanie elementów galanteryjnych z użyciem tokonole dodatkowo zabezpiecza ich powierzchnię przed uszkodzeniami i zadrapaniami. W wyniku tego klienci będą o wiele bardziej zadowoleni widząc, że ich zakupy utrzymują perfekcyjny stan przez lata użytkowania!

Tokonole można nabyć w różnorodnych sklepach. Jednak warto zwracać uwagę na jakość i nastawienie danego źródła. W Craftpoint klient ma 100% pewność co do wykonywanego zakupu. Sklep jest nastawiony na kaletnicze wyroby, a sami pracownicy są kaletnikami dlatego jakość sprzedawanych produktów jest podwójnie sprawdzana!

Podsumowanie

 

Zakupując tokonole kaletnik ma pewność, że będzie pracował na odpowiednio przygotowanym fragmencie skóry. Jest to bardzo ważny proces, który profesjonaliści wykonują zawsze przed przystąpieniem do tworzenia własnego dzieła. Przed nałożeniem tokonole warto jedynie odtłuścić powierzchnię skóry aby preparat miał maksymalne zdolności penetracyjne. Dodatkowo po aplikacji poleca się użyć drewnianego wood slickera w celu dopieszczenia krawędzi skóry i wyciągnięcia z niej jeszcze więcej!

Zobacz: https://craft-point.com/sklep/tokonole-120-ml-20-ml-seiwa/