Efekt syrenki, efekt lustrzany, efekt fal, manicure 3D – metody hybrydowe zdobienia paznokci są obecnie bardzo popularne i coraz więcej pań kupuje odpowiednie preparaty, by stworzyć wyjątkowy, oryginalny manicure samodzielnie we własnym domu. Jak to zrobić? Odpowiedź poniżej.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci – od czego zacząć?

Na początek trzeba namoczyć paznokcie w ciepłej wodzie przez 10 minut.

Następnie należy nałożyć na płytki paznokcia cienką warstwę bazy i utrwalić w lampie. Kolejno, trzeba wybrać efektowny lakier. Świetną bazą dla wszystkich zdobień jest: czerwień, granat, czerń oraz zieleń.

Pomalowane paznokcie lakierem hybrydowym znów trzeb utrwalić w lampie. Dalej przyszedł czas na zdobienie. Teraz można zaszaleć z rozmaitymi pyłkami, brokatami, folią, cyrkoniami – w zależności, jaki efekt chce się uzyskać. Warto dowiedzieć się, jakie preparaty są niezbędne do konkretnych zdobień. Z pewnością lakiery brokatowe oraz cienkie pędzelki są podstawą.

Wszystkiego można się nauczyć

Nie ma wątpliwości, że zdobienie paznokci jest obecnie bardzo popularne.

Wiele pań chce się nauczyć tej techniki, by móc samodzielnie we własnym domu tworzyć na swoich paznokciach unikatowe, piękne wzorki. Na początek jednak warto spróbować prostych zdobień, np. z użyciem naklejek, tatuaży lub cyrkonii. Na efekt syrenki, lustra lub efekt fluo przyjdzie czas później, gdy manicure będzie już prezentował się perfekcyjnie.

Należy pamiętać, że stylistki ćwiczą metodę zdobienia paznokci codziennie przez wiele godzin na swoich klientkach. Panie nie mogą więc zrażać się, gdy efekt syrenki nie wyszedł im za pierwszym razem perfekcyjnie. Zdobienie jest dość skomplikowane i czasochłonne, jednak można się wszystkiego nauczyć. Za drugim razem z pewnością wielu paniom pójdzie już lepiej.

Czy metoda hybrydowa zdobienia paznokci jest dla każdego?

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to zabawny i łatwy sposób na dodanie odrobiny ekstrawagancji do Twojego manicure. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na coś klasycznego, czy chcesz zaszaleć, istnieją metody, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Postępując zgodnie z tymi prostymi krokami, możesz w mgnieniu oka stworzyć piękny, ozdobny manicure.

Warto eksperymentować, bawić się manicure, kolorami i wzorami. Wiele pań dzięki temu dochodzi do perfekcji i nie korzysta już z usług kosmetyczek, tylko same wykonują w domu rozmaite zdobienia na swoich paznokciach u dłoni i stóp.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.